Keresés: Mercedes

A luxus népautó
A VW 2002-ben beszállt a luxusautók piacába is. A luxus modelljüket a második generációs A8-assal közösen fejlesztették, és 2002-ben kezdte pályafutását az új modell. A Phaeton megjelenése óta két modellfrissítésen esett át és csökkentek a választható erőforrások is. A tesztelt modell már a legújabb változat, amit Magyarországon két motorral forgalmaznak és talán a legolcsóbb a luxus kategóriában kezdőárával.

Sellőlány és a Prémium Családi Fesztivál harmadik napja
Tekintettel az elmúlt két napra, visszafogott fesztivál igényekkel tértem vissza vasárnap az Aquaworld-be. Jelzi naivitásomat, azt gondoltam, ha 10 óra körül érkezem az élménymedencék és csúszdák nyitási idejekor, biztos találok egy üres napozóágyat. Tévedtem. Valószínűleg a rutinos családok már reggel 6 után megszállják a helyszínt hűtőtáskáikkal egyetemben. Vagy én voltam elképesztően lusta, hogy csak hétkor keltem. Szerencsére pokróc is volt nálam, hátrasétáltam az úszómedencéhez és az egyik napernyő árnyékában kerestem menedéket a füvön.

Sellőlány kalandjai a Vizibirodalomban – második nap
Ma érkezés után regisztráltam magam és válogathattam az asztalnál a kincsek közül. Kaptam színfogó kendőt, Nivea arckrémmintát, Playmobil játékot és néhány promóciós füzetet, ebből kettő akciós kupont is tartalmazott a Timex-hez és a Gelato fagyizóhoz.

Indul a 20. VOLT Fesztivál!
A szokásosnál egy nappal korábban, június 26-án nyitja meg kapuit a 20. VOLT Fesztivál. A ma esti WE LOVE VOLT gálát a Petőfi Rádió is közvetíti. Amíg 1993- ban öt zenekar és 800 résztvevő mellett zajlott az első VOLT, addig idén százezres nézőszámot., 200-nál is több produkciót és több tucat világsztárt várnak a Hűség Városába, Magyarország legnagyobb vidéki kulturális eseményére, amelynek a múlt hét óta egy kedves kismadár, a csilpcsalpfüzike lett a szimbóluma.

Égből pottyant mikulás - színes, magyarul beszélő, német vígjáték
A történet Bajorországban játszódik karácsony idején, amikor rövidek a nappalok mint a zokni, és hosszúak az éjszakák, mint a sál.

A Lotus és a Jégember diadala – Formula-1, Abu Dhabi Nagydíj
Nem mindennapi verseny egy nem mindennapi pályán. Röviden ilyen volt a Formula-1-es világbajnokság 18. futama. De hirtelen előzések, hatalmas balesetek és mezőnyátugrások sem voltak elegek ahhoz, hogy eldöntsék a bajnokságot, még kiélezettebbé vált a csata a címért.

A hét szépe: Ács Hajnalka Beatrix
A Journality hét szépe ezúttal Bea, aki hiába tűnik első ránézésre Miss Barbie-nak, rácáfol erre... Várja szerető társát, biztosak vagyunk benne hogy megtalálja :)

Vettel Suzukában is megállíthatatlan – Formula 1, Japán Nagydíj
Maga alatt átmenő pálya, óriáskerék, lehetetlen előzések és kavicságy. Ezek jellemzik a suzukai pályát, amely újabb izgalmakat hozott a sorozatba, köszönhetően Vettelnek, a Kobayashi-fanatikus szurkolóknak és egy defektnek.

Vettel az éjszaka ura - Formula 1, Szingapúri Nagydíj
Igazi különlegességnek számít Szingapúr a Formula-1 világában, hiszen villanyfényben futnak a versenyzők a szűk, városi pályán. Az eddigi futamok során mindig volt dolga a Safety Carnak, ez most sem történt másképp.

Hamilton örömével Európa búcsúzik - Formula-1, Olasz Nagydíj
Egy héttel a Belga Nagydíj után már a 90 éves monzai aszfaltcsíkon dübörögtek a motorok, a Ferrari és a sebesség szentélyeként ismert pálya hatalmas tempót, két DRS zónájával tömérdek előzést és közel két óra izgalmat hozott a sport szerelmesei számára.

Hamilton életben tartotta reményeit – Formula-1, Magyar Nagydíj
27. alkalommal járt hazánkban a Formula-1 mezőnye. A technikás Hungaroring az utóbbi években megszokott McLaren győzelmet hozott.

Alonso bajnoki babérokra tör – Formula-1, Német Nagydíj
Igazán szoros versenyt tartogatott a hockenheimi futam a nézők számára, melyből Fernando Alonso került ki győztesen. A spanyol előnye 34 pontra nőtt, ami lassan jelentősnek számít ebben a borzasztóan szoros szezonban.

Webber a győzelemig óvta a gumikat – Formula-1, Brit Nagydíj
A nagy múltú silverstone-i katonai reptéren rendezték a világbajnokság 9. futamát, egy esőáztatta hétvégén, ahol csak a verseny alatt nem hullott az égi áldás.

Fergeteges búcsú Valenciától – Formula-1, Európa Nagydíj
Tíz helyes javítások, tizenegy autós kocsisor és számtalan előzés. Minden, ami eddig nem jellemezte a valenciai városi pályát. A sorozat valószínűleg utoljára járt itt, és egy kimondottan izgalmas futamban végül Alonso lett úrrá a káoszon.

A hetedik te magad légy! – Formula-1, Kanadai Nagydíj
A labdarúgó EB alatt sem állt meg az élet a technikai sportok táján. Kanadában folytatódott a Formula-1 világbajnoksága, egy újabb, rekordnak számító győztessel.

Webber a hatodik győztes! – Formula-1, Monacoi Nagydíj
Győzedelmeskedni a hercegség legendás pályáján. Ez lehetett az álma gyermekként tán a mezőny minden tagjának. A megtisztelő címet ez évben Mark Webbernek sikerült elhódítania, akinek személyében a Formula-1 idei hatodik futamgyőztesét köszönthette, a világbajnokság hatodik futamának végén.

Forma 1 - Monacói Nagydíj A biztonsági verseny
Bár a szombati kvalifikáción Michael Schumacher szerezte meg a pole pozíciót, az előző futamról hozott öt rajthelyes büntetése miatt csak a hatodik helyről indulhatott. A német hátrasorolásának következtében Mark Webber és Nico Rosberg várhatta az indulást az első sorból, mögülük pedig Lewis Hamilton és Roman Grosjean.

Formula 1 Spanyol Nagydíj : Az első venezuelai győztes
Három hét maranello-i tesztelés után újult erővel tértek vissza a csapatok a szezon következő versenyére. A Spanyol Nagydíj az idei versenynaptár ötödik állomása volt.

Formula 1 - Bahreini Nagydíj Vettel visszatért az élre, bravúrosan vezettek a Lotusok
Alig egy hete még úgy tűnt, hogy hasonlóan a tavalyi évhez, ismét elmarad a Bahreini futam. Valamilyen csoda folytán azonban elsimították a nézeteltéréseket a szigetországban, és megrendezték a nem kis meglepetéseket hozó sivatagi versenyt.

Kis Mercedes-sztori
1955. szeptember 11. Juan-Manuel Fangio megnyeri az olasz nagydíjat a Mercedessel. Másodszor lesz bajnok az ezüst nyíl volánja mögött, de a sikeres csapat az év végén mégis visszavonul az autóversenyzéstől. 2012. április 15. Nico Rosberg nyer a kínai nagydíjon, folytatva a Fangio által befejezett sorozatot. De miért van közel 60 év a két dátum között? A válasz egy név, Pierre Levegh.

Formula 1 - Kínai Nagydíj Nico Rosberg elsöprő rajt-cél győzelmet aratott
A Forma 1 idei harmadik futamára három hét szünet után a kínai Sanghajban került sor. Nem kis izgalmakat tartogatott a verseny, kezdve azzal, hogy 1955 óta először indulhattak az első sorból Mercedesek.

Formula 1, avagy a maláj esőtánc
Egy hét telt el az Ausztrál Nagydíj után, így a futam előtt senki nem jósolt nagy változást az erőviszonyokban, mert ennyi idő alatt senki nem tud jelentőset változtatni az autón.

Formula 1 - Az Ausztrál Nagydíj egy rajongó szemével
Március 18-án vasárnap kezdődött a Forma1 idei évada. A szezonnyitó ausztrál futamot a melbourne-i Albert Parkban bonyolították le.