Keresés: Világbajnokság

Suzuka a bajnokok otthona
Ezen a hétvégén Japánban a suzukai pályán folytatódik az idei F1-es világbajnokság, ahol akár már az is megtörténhet, hogy a Red Bull német üdvöskéje Sebastian Vettel bezsebeli a szinte már majdnem 100%-ig biztos 4. vb-címét. A japán ringen nem ez lenne az első alkalom, hogy bajnokot avatnak…

Moto Gp - Csehország 2013
Marc Marquez zsinórban negyedszerre tudott győzni a motoros világbajnokság királykategóriájának számító Moto Gp Brnoban megrendezett hétvégi futamán. A 20 éves tehetség sorra dönti meg a rekordokat, Valentino Rosssi szerint a jövő nagy reménysége a fiatal spanyol.

Dan Millman előadás - Jegyrendelés
Szeptember 18. - Az 1964-es világbajnokságon aranyat nyert trambulin-ugrásban, amelyet még ugyanebben az évben három amerikai bajnoki cím követett. Egy motorbaleset azonban félbetörte ígéretes tornász-karrierjét.

MOL Vívó-világbajnokság - Jegyrendelés
Augusztus 5-12. A MOL Vívó-világbajnokság a sportág legnagyobb éves eseményeként centenáriumi ünnep is, mivel a Nemzetközi Vívó Szövetség 2013-ban ünnepli fennállásának 100. évfordulóját.

A sebesség bűvöletében
A sebesség szó hallatán sokan valószínűleg valamilyen őrült száguldásra gondolnak, autó- vagy motorversenyekre, esetleg repülésre. Vannak azonban néhányan, akiknek e szó hallatán teljesen más jut az eszükbe, akik ha azt a szót hallják, hogy sebességfokozás, ceruzát vesznek a kezükbe vagy a billentyűzet után nyúlnak. Ők a gyors- és gépírók.

Michelisz Norbert harmadikként ért célba a Túraautó VB szlovákiai futamán. Interjú
2013. április 26-tól 29-ig rendezték meg Szlovákiában a WTTC Túraautó Világbajnokság legújabb futamát, ahol Magyarország büszkesége, Michelisz Norbert is versenybe szállt és az előkelő harmadik helyezést érte el. A sikeres magyar autóversenyző ebből az alkalomból adott exclusive interjút a Journality-nek.

A Lotus és a Jégember diadala – Formula-1, Abu Dhabi Nagydíj
Nem mindennapi verseny egy nem mindennapi pályán. Röviden ilyen volt a Formula-1-es világbajnokság 18. futama. De hirtelen előzések, hatalmas balesetek és mezőnyátugrások sem voltak elegek ahhoz, hogy eldöntsék a bajnokságot, még kiélezettebbé vált a csata a címért.

Webber a győzelemig óvta a gumikat – Formula-1, Brit Nagydíj
A nagy múltú silverstone-i katonai reptéren rendezték a világbajnokság 9. futamát, egy esőáztatta hétvégén, ahol csak a verseny alatt nem hullott az égi áldás.

A hetedik te magad légy! – Formula-1, Kanadai Nagydíj
A labdarúgó EB alatt sem állt meg az élet a technikai sportok táján. Kanadában folytatódott a Formula-1 világbajnoksága, egy újabb, rekordnak számító győztessel.

Webber a hatodik győztes! – Formula-1, Monacoi Nagydíj
Győzedelmeskedni a hercegség legendás pályáján. Ez lehetett az álma gyermekként tán a mezőny minden tagjának. A megtisztelő címet ez évben Mark Webbernek sikerült elhódítania, akinek személyében a Formula-1 idei hatodik futamgyőztesét köszönthette, a világbajnokság hatodik futamának végén.

ITU Triatlon világbajnokság, Budapest - 2010
Szeptember 8. (sze) – ITU Triatlon világbajnokság, Budapest, 1. nap: 7 és fél hetes (!) rendkívül intenzív felkészüléssel (benne 18 + 9 úszóedzés, 16 kerékpáros edzés és 14 futóedzés) 2 éles triatlonversennyel és 2-2 szimulált triatlon ill. duatlon versennyel a hátam mögött elérkezett a nagy nap!